PRZEBARWIENIA I BLIZNY

Usuwanie przebarwień i blizn w Krakowie

Nadmierna ekspozycja na słońce czy zaburzenia hormonalne mogą powodować powstawanie na skórze nieestetycznych przebarwień, które pojawiają się m.in. na twarzy, dekolcie czy dłoniach. Co więcej, plamy te mogą mieć charakter stały bądź tymczasowy. Przebarwienia wielu osobom sprawiają dyskomfort, ponieważ ciężko je ukryć za pomocą nawet najlepszych kosmetyków. Właśnie dlatego warto rozważyć ich usunięcie z pomocą specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. W naszym salonie w Krakowie oferujemy profesjonalne usuwanie nie tylko przebarwień, ale również różnego rodzaju blizn, np. zmian potrądzikowych.

Dla kogo przeznaczone są nasze zabiegi?

Naszym Klientkom i Klientom zmagającym się z nieestetycznymi przebarwieniami czy bliznami polecamy szereg zabiegów, które mają na celu pozbycie się tego typu zmian skórnych. Oferujemy m.in. peeling migdałowy na cienie pod oczami, zabieg pH Formula dla osób chcących pozbyć się przebarwień hormonalnych bądź posłonecznych czy peeling SPA Peel Classic, do którego wskazaniem są blizny potrądzikowe. Zabiegi z zakresu usuwania przebarwień i blizn, które wykonujemy w naszym salonie medycyny estetycznej w Krakowie, przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą skutecznie pozbyć się zmian skórnych.

DERMAQUEST – VITAMIN C PEEL

Peeling Vitamin C peel to ekskluzywny program terapeutyczny oparty na połączeniu najbardziej aktywnych antyoksydantów z enzymami i peptydami biomimetycznymi. Fundamentem całego zabiegu jest witamina C w postaci tetraizopalmitynianu akorbylu (4%) a także kwasu L-askorbinowego (15%) w połączeniu z kwasem ferulowym (1%). Witamina C wykazuje samodzielne właściwości antyoksydacyjne, jak również regeneruje witaminę E znajdującą się we wszystkich komórkach skóry, wzmacniając jej system naprawczy i fotoprotekcyjny. Jest niezbędną witaminą do produkcji kolagenu i elastyny, hamuje aktywność tyrozynazy ograniczając przebarwienia, i wzmacnia naczynia krwionośne. Kuracja wzbogacona jest o enzymy z papai, ananasa i arbuza, które działają wygładzająco, przeciwzapalnie, przywracają komfort skórze suchej i podrażnionej.

Wskazania: 

– skóra narażona na powstawanie przebarwień
– nierówny koloryt
– skóra naczynkowa i trądzik różowaty
– utrata jędrności i elastyczności
– skóra narażona na zanieczyszczenia środowiska, skóra palaczy
– wzmocnienie antyoksydacyjnych właściwości skóry

Czas trwania: ok 50min      Cena: 260zł

DERMAQUEST- AZELAIC

Delikatny resurfacing na bazie kwasu azelainowego i kojowego, dedykowany osobom o bardzo wrażliwej skórze z problemami przebarwień w przebiegu trądziku zaskórnikowo- grudkowego, oraz w początkowych stadiach trądziku różowatego. Dzięki zawartości kwasu kojowego zostaje zahamowany proces tyrozynazy, przebarwienia zostają rozjaśnione, i zapobiega powstaniu nowych. Reguluje prace gruczołów łojowych, i wykazuje silne działanie przeciwzapalne. Kwas azelainowy stosowany w terapiach depigmentacyjnych posiada właściwości hamujące aktywność tyrozynazy, co przyczynia sie do wyrównania kolorytu oraz rozjaśnienia przebarwień. Reguluje proces  keratynizacji naskórka, zmniejsza wydzielanie sebum. Polecany jest szczególnie w terapiach przeciwtrądzikowych i trądziku różowatym ze względu na działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Kuracja zawiera dodatkowo witaminę C oraz kwas alfa-liponowy które łagodzą rumień i zmniejszają zaczerwienienie skóry.

Wskazania:

– skóra wrażliwa
– naczynkowa o podłożu łojotokowym
– trądzik zaskórnikowo grudkowy
– początkowe stadium trądziku różowatego
– przebarwienia naskórkowe
– przewlekłe zapalenie mieszków włosowych u mężczyzn

Czas zabiegu: 45min Cena : 250zł

DERMAQUEST RETINOL C INFUSION PEEL

Retinol C Infusion peel jest programem terapeutycznym opartym na połączeniu najbardziej aktywnej postaci witaminy A i C które posiadają niezwykle silne właściwości przeciwstarzeniowe i ujędrniające. Zabieg rekomendowany jest dla skór z widocznymi oznakami starzenia, utratą jędrności,  z niedoskonałościami oraz skórą tłustą i przebarwieniami.

Wykorzystane w zabiegu retinoidy pochodzenia dyniowego oraz czysty retinol 4%, silnie wpływają na proliferację nowych białek: kolagenu i elastyny. Retinoidy dodatkowo stabilizują pracę gruczołów łojowych, jak również poprawiają koloryt i strukturę naskórka. Do skóry dostarczana jest witamina C w najbardziej czynnej biologicznie postaci. Kwas L-askorbinowy został wzmocniony przez kwas ferulowy który jest silnym antyoksydantem i substancją posiadającą właściwości naprawcze dla DNA. Zabieg jest dodatkowo wzbogacony peptydami biomimetycznymi uznawanymi za bezinwazyjny wypełniacz zmarszczek. Wszystkie składniki działają na kilku płaszczyznach skóry, co powoduje że jego efektywność jest bardzo wysoka.

Wskazania:

– zmarszczki oraz utrata jędrności
– mała elastyczność
– skóra z niedoskonałościami
– skóra zmęczona, pozbawiona blasku
– skóra naczyniowa, skłonna do rumienia oraz teleangiektazji

Rezultaty:

– umiarkowane złuszczanie ok 2 dni po zabiegu
– silna poprawa struktury skóry
– zwiększona jędrność i elastyczność
– spłycenie zmarszczek
– poprawa kolorytu, rozjaśnienie przebarwień naskórkowych

Czas trwania zabiegu:  ok 50 min.   Cena: 310zł

DERMAQUEST – RETEXTURE BRITE PEEL

Retexture Brite peel to terapia wybielająco – pojędrniająca, bazująca na alfa i beta-hydroksykwasach. Do skóry dostarczane są silne inhibitory tyrozynazy, które hamują syntezę melaniny i ograniczają jej dystrybucję do naskórka. Głównym etapem zabiegu jest zastosowanie 4% retinolu oraz heksylorezorcynolu, których głównym działaniem jest rozjaśnienie, aktywacja syntezy kolagenu i elastyny, spłycenie zmarszczek, ujędrnienie i poprawa elastyczności skóry. Dzięki technologii liposomowej, składniki aktywne dostarczane są dogłębnie do skóry.

Zabieg gabinetowy jest początkiem kuracji, natomiast jej najbardziej efektywną część stanowi Retexture Brite Serum które otrzymuje się do stosowania w pielęgnacji domowej. Konieczne jest wprowadzenie serum wieczorem już pierwszego dnia po zabiegu.

WSKAZANIA:

– Hiperpigmentacja pochodzenia hormonalnego, posłonecznego, potrądzikowego
– Silna utrata jędrności i elastyczności skóry
– Mocne fotostarzenie i nierównomierny koloryt

REZULTATY:

– Skóra rozpoczyna złuszczanie na poziomie umiarkowanym i intensywnym od 2 dnia po zabiegu
– Znaczne rozjaśnienie przebarwień oraz poprawa kolorytu
– Poprawa jędrności i elastyczności
– Spłycenie drobnych zmarszczek
– Wyrównanie powierzchni naskórka

Częstotliwość: minimum 2 zabiegi co 28 dni, dwa razy do roku.

Czas trwania: 60 min

Cena: 330zł

PEELINGI CHEMICZNE – MEDI DERMA

MEDI DERMA – PEELING SPA PEEL CLASSIC

Wyjątkowe połączenie kwasów: salicylowego, pirogronowego, mlekowego i retinolu

– Kwas salicylowy: właściwości keratolityczne, ma działanie powierzchniowe, wspomaga penetrację pozostałych składników.
– Kwas pirogronowy: właściwości dermoplastyczne, działa w głębokich warstwach naskórka, sięgając brodawkowatej warstwy skóry właściwej.
– Retinol: działanie normalizujące, utrzymujące naskórek w stanie równowagi fizjologicznej, działanie seboregulujące.

Wskazania:

– głębokie zmarszczki
– wiotkość
– blizny potrądzikowe
– rozstępy
– skóra łojotokowa
– fotostarzenie

Czas trwania 30 min. Cena: 200zł

KOKTAJL JESSNERA

Melas Peel J2 jest połączeniem Rezorcynolu, kwasu mlekowego, salicylowego oraz cytrynowego i charakteryzuje się bazą wodno- alkoholową. Składniki zawarte w MelasPeel otwierają pory skórne co pozwala na nim wykonać manualne oczyszczanie twarzy. Koktajl kwasowy może być wykonywany w okresie jesienno-wiosennym.

Częstotliwość stosowania: 1x w miesiącu

Wskazania:

– trądzik
– blizny potrądzikowe
– plamy posłoneczne
– melasma
– oznaki starzenia sie skóry

Czas trwania: 25 min  Cena: 150zł

Czas trwania: 90min.  Cena: 250zł  Oczyszczanie + zastosowanie MelasPeel J2  (oszczędność 50zł)

PEELING MIGDAŁOWY NA OKOLICĘ OCZU

Mandelac jest to seria produktów opartych na bazie kwasu migdałowego, dedykowana głównie dla osób których skóra nie toleruje innych alfa-hydroksykwasow. Jest odpowiedni dla skór wrażliwych, gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze, co zapewnia wolniejszą penetrację przez warstwy skóry, przy czym nie powoduje szczypania oraz podrażnień.

Linia Mandelac T jest przeznaczona do pielęgnacji okolicy oczu. Redukuje i rozjaśnia cienie , zapobiega powstawaniu zmarszczek, niweluje drobne już istniejące zmarszczki, redukuje oznaki zmęczonych oczu.

Wskazania:

– cienie pod oczami
– zmarszczki mimiczne w okolicy oczu
– zmęczone oczy

Czas trwania: 20 min    Cena: 80zł

MEDI DERMA- YELLOW PEEL

Retinol zwiększa aktywność enzymatyczną, przyspiesza mitozę, oraz normalizuje keratynizację. Mocno odżywia skórę, zapobiega powstawaniu sie zmarszczek, spłyca te już istniejące i poprawia elastyczność skóry. Dodatkowo rozjaśnia przebarwienia powstałe w wyniku nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV, reguluje proliferację i ruchomość melanocytów.

Zalecane wykonanie serii zabiegów co 30 dni. Ilość jest uzależniona od indywidualnych potrzeb.

Wskazania:

– oznaki starzenia się skóry
– przebarwienia
 – utrata elastyczności
– nadmierny rogowy naskórek

Czas zabiegu: ok 40 min.  Cena: 350zł

INNOAESTETHETICA – LIGHTENING

Zabieg Inno-Exfo Lightening  jest unikalnym polaczeniem pochodnych witaminy A – kwas retinowy, oraz składników aktywnych działających depigmentacyjnie i przeciwstarzeniowo. Kompleks kwasu salicylowego, kojowego, retinolu oraz arbutynu jest skuteczną terapią rozjaśniającą, jak również przywraca ogólną równowagę skórze tłustej i mieszanej. Po zabiegu następuje intensywna odbudowa naskórka, przebudowa i regeneracja włókien kolagenowych, poprawa jakości włókien elastycznych, zmniejszenie warstwy rogowej oraz wyregulowany zostaje proces melanogenezy.

Wskazania:

– hiperpigmentacje o charakterze średnio głębokich zmian
– skóra dojrzała ( zmarszczki, bruzdy, rogowacenie starcze )
– trądzik zapalny w stadium umiarkowanym

Czas: 40min   Cena: 300zł

EYE CORRECTOR – OKOLICA OCZU

Zaawansowana kombinacja składników aktywnych ( kwas laktobionowy, migdałowy, salicylowy, retinol ), pobudza głęboką regenerację i przebudowuje skórę w okolicy oczu. Stymuluje syntezę białek na poziomie skóry właściwej, co skutecznie prowadzi do zagęszczenia macierzy zewnątrzkomórkowej i elastyczności skóry. Zasinienia ulegają znacznemu rozjaśnieniu.

Wskazania:

– głęboka odbudowa i regeneracja tkanek
– działanie przeciwstarzeniowe
– poprawa jędrności
– rozjaśnienie skóry w okolicy oczu

Czas: 30min.    Cena:  100zł

pH FORMUA – M.E.L.A

Unikalny kompleks zawarty w zabiegu pH Formula to potężne działanie przeciw przebarwieniom. Resurfacing ma na celu zmniejszenie ilości melaniny w naskórku, doskonale hamuje aktywność enzymatyczną tyrozynazy, jednocześnie stymuluje naskórek, powoduje usuwanie uformowanych już pigmentów melaniny.  Zabieg pH formula jest bardzo dobrym rozwiązaniem przy wszelkich przebarwieniach, niezależnie od fototypu skóry.

Wskazania:

– zaburzenia produkcji melaniny
– ostuda
– melasma
– piegi
– przebarwienia po zapalne, po słoneczne, hormonalne

Cena: 280zł Czas trwania: 60min.

Scroll to Top