MIKROPIGMENTACJA MEDYCZNA

Mikropigmentacja medyczna zapewnia szeroki wachlarz możliwości w celu poprawy wyglądu u osób po przebytych chorobach, lub które w wyniku wypadku doznały uszkodzenia ciała z pozostawieniem blizn.
W Centrum Kosmetyki Leczniczej Odrodzenie wykonujemy makijaż permanentny medyczny u kobiet i mężczyzn, w poszczególnych obszarach:
– pigmentacja estetyczna brodawki sutkowej
– rekonstrukcja brodawki sutkowej m.in. po mastektomii
– pigmentacja skóry głowy
– pigmentacja blizn na twarzy i ciele
– rekonstrukcja brwi po chemioterapii lub alopecji
– pigmentacja powiek górnych i dolnych po chemioterapii lub alopecji
– pigmentacja ust po rozszczepie wargi
– rekonstrukcja czerwieni wargowej po opryszczce

PIGMENTACJA PIERSI

Pigmentacja umożliwia odtworzenie naturalnej brodawki sutkowej po rekonstrukcji piersi czy mastektomii. Pozwala zatuszować blizny na piersiach po wszelkiego rodzaju zabiegach chirurgicznych – m.in. powiększaniu czy zmniejszaniu biustu.

Pierwszym etapem zabiegu jest narysowanie kredką nowego kształtu brodawki. Po jego akceptacji oraz doborze koloru, następuje proces pigmentacji skóry. Makijaż wykonywany jest pigmentami w różnych odcieniach skóry, co pozwala uzyskać bardzo naturalny efekt, imitujący rzeczywisty wygląd brodawki sutkowej.

Pigmentacja jest również wykonywana w przypadku nierównomiernego kolorytu, nieregularnego czy rozmytego kształtu brodawki, w celu przyciemnienia lub rozjaśnienia naturalnego kolorytu, oraz zmniejszenia lub powiększenia brodawki pigmentem.

Czas trwania: 2 godziny

Cena: od 500zł

MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY

Pigmentacja skóry głowy wykonywana jest u kobiet i mężczyzn, u których pojawił się problem z przerzedzeniem włosów, całkowitą ich utratą, lub w sytuacji gdy na skórze głowy występują blizny po wypadkach, operacjach czy poparzeniach. Zabieg mogą wykonać również osoby u których utrata włosów jest związana z przebytą chemioterapią, problemami chormonalnymi, czy zmagającymi się z łysieniem plackowatym.

Zabieg polega na podskórnym podaniu barwnika, który jest imitacją włosa. Odcień dobierany jest indywidualnie, i dopasowywany do naturalnego pigmentu włosa. Miejsce na skórze głowy w którym nastapił brak włosów, zostaje optycznie zagęszczone oraz zakamuflowane. W sytuacji przerzedzenia włosów, pigmentacja medyczna pozwoli uzyskać efekt zacieniowania jasnych prześwitów na skórze, co zapewni naturalny efekt gęstszych włosów.

Ilość zabiegów uzależniona jest od obszaru poddanego zabiegowi, oraz efektu końcowego jaki chcemy uzyskać. W przypadku zatuszowania małej okolicy np. blizna czy lekkiego zagęszczenia prześwitów zalecamy wykonanie ok 3-4 zabiegów. W sytuacji całkowitego odtworzenia linii włosów ok 4-6 zabiegów. Długość utrzymywania się efektów, uwarunkowanan jest indywidualnymi predyspozycjami oraz szybkością złuszczania rogowego naskórka na skórze głowy.

Zalecane wykonanie w przypadku:
– utraty włosów po przebytej chemioterapii
– łysienia plackowatego lub androgenowego
– występowania blizn po wypadku lub zabiegach chirurgicznych
– ubytku włosów lub przerzedzeniu
– zakamuflowania zakoli
– całkowitego odtworzenia linii włosów

Czas trwania: ok 2 godziny

Cena: od 500zł

PIGMENTACJA UST PO ROZSZCZEPIE WARGI

Mikropigmentacja medyczna ust po rozszczepie wargi, pozwala zakamuflować blizny nad górną wargą jak również odbudować czerwień wargową i przywrócić jej naturalny wygląd.

Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu, rysujemy kredką proponowany kształt ust, oraz dobieramy kolor pigmentu. Barwniki mogą być w odcieniach naturalnych, lub nadających mocniejszy koloryt czerwieni wargowej. Po akceptacji kształtu oraz koloru, rozpoczynamy proces mikropigmentacji.

Po wykonaniu zabiegu, blizna na ustach i nad górna wargą jest mniej widoczna, zostaje przwrócony prawidłowy kształt ust oraz kolor.

W przypadku wystąpienia kiedykolwiek w życiu opryszczki na ustach, konieczne jest stosowanie na 2 dni przed zabiegiem, oraz kilka dni po, leku przeciwwirusowego HEVIRAN.

Czas trwania: ok 2 godziny

Cena: od 800zł

Scroll to Top