KARBOKSYTERAPIA

Karboksyterapia polega na podskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla, co zapoczątkowuje fizjologiczny proces naprawczy w tkankach. W obszarze poddawanym zabiegowi, zwiększa się przepływ naczyń krwionośnych, co powoduje dostarczenie do tkanek większej ilości tlenu, substancji odżywczych oraz pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych i elastyczny. Rozpoczyna się proces silnej przebudowy poszczególnych warstw skóry, redukcja zmarszczek i regeneracja.

Centrum Odrodzenie w Krakowie rekomenduje zabieg Karboksyterapia w celu skutecznego zwalczania cellulitu, nadmiernej tkanki tłuszczowej, w poprawie jakości skóry na twarzy i ciele, redukcji zmarszczek, przywróceniu odpowiedniej kondycji skóry po ciąży, eliminacji rozstępów jak również zmniejszenia wypadania włosów i przyspieszenia ich wzrostu.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Terapia CO2 jest znana od osiemdziesięciu lat, w pełni bezpieczna i dająca nieporównywalne efekty. Karboksyterapia jest zgodna z procesami fizjologicznymi zachodzącymi codziennie w naszym organizmie. Po aplikacji gaz wędruje do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny, jako produkt wymiany gazowej.

Wszystkie elementy mające kontakt ze skórą pacjenta są jednorazowe. Urządzenie jest zgodne z normami ISO 9001, ISO 13485, EN 60601-1-2 oraz posiada oznakowania CE.

Jak karboksyterapia wpływa na redukcję zlokalizowanej otyłości i cellulitu?

Cellulit, czyli lipodystrofia tkanki łącznej spowodowany jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, powodującym nierówności na powierzchni skóry. Podanie medycznego dwutlenku węgla osłabia komórki tłuszczowe, rozbija je na mniejsze cząsteczki i eliminuje z organizmu. CO2 prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych w obszarze, gdzie gaz jest aplikowany. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu. Dochodzi do dotleniania warstw skóry i zniszczenia ścian adipoctyów. W rezultacie skóra jest napięta, wygładzona, sprężysta i odżywiona, przy jednoczesnej redukcji komórek tłuszczowych.

Jak karboksyterapia działa na blizny i rozstępy?

Skuteczność karboksyterapii w gojeniu się oraz eliminacji blizn i rozstępów jest przełomowa. Dwutlenek węgla aplikowany pod warstwę powierzchniową danej zmiany, powoduje poszerzenie naczyń krwionośnych, co ułatwia przepływ krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze. Dochodzi do syntezy kolagenu i elastyny, skóra ulega zagęszczeniu co powoduje wypłycenie blizn i rozstępów.

Jak karboksyterapia wpływa na cienie  pod oczami?

Cienie pod oczami są rezultatem zaburzenia krążenia krwi w tych obszarach.  Dotlenienie okolicy oczu uaktywnia komórki oraz prowadzi do powstania nowych, które odmładzają skórę nadając jej zdrowy i świeży wygląd. Po serii zabiegów, skóra posiada zdrowy odcień bardziej świetlisty wygląd. Pomaga w redukcji cieni pod oczami, obrzęków limfatycznych, eliminacji drobnych zmarszczek oraz redukuje opadanie powiek. Efekty utrzymują się ponad 6 miesięcy.

Jaki jest wpływ karboksyterapii na zmiany łuszczycowe i łysienie?

Poprawa mikrokrążenia, następuje w sposób optymalny dla obszaru skóry głowy z uwagi na budowę naczyń i ukrwienie w tym obszarze. Podobnie jest z zmianami łuszczycowymi. Prowadzi do dotlenienia i odżywienia obszarów dotkniętych łysieniem i zmianami łuszczycowymi. W wyniku podania CO2 do mieszków włosowych dociera więcej tlenu bogatego w składniki odżywcze, co przyczynia się do ogólnej poprawy kondycji włosów. Stymulacji ulegają uśpione mieszki, co przyspiesza wzrost nowych włosów oraz hamuje proces wypadania.

Wskazania do zabiegu karboksyterapii w medycynie estetycznej:

 • okalny nadmiar tkanki tłuszczowej
 • cellulit
 • rozstępy
 • zwiotczenie skóry
 • przywrócenie kondycji skóry po ciąży i utracie wagi
 • brak elastyczności skóry
 • opadające powieki
 • cienie i zastoje limfatyczne pod oczami
 • zaburzenia krążenia
 • łuszczyca
 • łysienie

Przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii:

 • ciąża
 • choroby serca
 • niewydolność płuc
 • niewydolność nerek
 • choroby zakaźne

Czas trwania: 20-50min.

Ceny:
Brzuch- nadmiar tkanki tłuszczowej 150zł
Cellulit – łydki + uda przód i tył 180zł
Cellulit – łydki + uda przód i tył + pośladki 200zł
Zwiotczałe ramiona 150zł
Rozstępy i blizny – brzuch lub pośladki 120zł – 150zł
Leczenie łysienia 130zł
Cienie pod oczami/ zastoje limfatyczne 100zł
Twarz / szyja / dekolt 150zł
Twarz + szyja lub Twarz + dekolt 180zł
Twarz+szyja+dekolt lub Twarz+oczy+szyja 200zł

Scroll to Top