Kosmetologia Genetyczna

SPERSONALIZOWANA PIELĘGNACJA SKÓRY NA PODSTAWIE BADANIA DNA

Uwarunkowania genetyczne odpowiadają za procesy starzenia się skóry. Każdy z nas jest inny i posiada swój indywidualny genotyp. Informacje pozyskane na jego temat, stwarzają możliwość precyzyjnej i skutecznej kuracji zabiegowej, oraz indywidualnego doboru produktów zapobiegających i opóźniących procesy starzenia.

Dzięki badaniom genetycznym otrzymujemy informację które receptory na skórze nie funkcjonuja prawidłowo, i jakich składników aktywnych trzeba im dostarczyć. Przeprowadzenie badania pozwala na dobór odpowiedniej kuracji zabiegowej oraz pielegnacji domowej skupiającej się na konkretnym problemie.

Poprzez badanie DNA, Laboratorium NOREL Dr Wilsz precyzyjnie  tworzy genokosmetyki, dobierając je pod kątem zaburzeń i nieprawidłowości pracy skóry które są uwarunkowane genetycznie. Laboratorium Genetyczne Vitagenum, wyselekcjonowało najbardziej istotne markery genetyczne, które są odpowiedzialne za przyczyny starzenia skóry.

GENOPIELĘGNACJA

Opracowano cztery genopielęgnacje, które są odpowiedzią na uzyskane wyniki podstawowego badania genetycznego obejmującego obszary:

  1. Predyspozycje do degradacji oraz osłabienia włókien kolagenowych.

CEL PIELĘGNACJI: Stymulacja i ochrona kolagenu.

2. Zaburzenia konwersji beta-karotenu do witaminy A.

CEL PIELĘGNACJI: Odmłodzenie skóry Retinolem.

3. Wydajność transportu wody do komórek i predyspozycje do jego blokowania.

CEL PIELĘGNACJI: Nawodnienie skóry i stymulacja aquporyn.

4.  Szybkość skracania końcówek chromosomów, wpływających na długość życia komórek.

CEL PIELĘGNACJI: Regeneracja skóry i ochrona telomerów.

2 KROKI DO SPERSONALIZOWANEJ PIELĘGNACJI SKÓRY

1 KROK – BADANIE DNA

Wykonanie testu genetycznego jest całkowicie nieinwazyjne. Polega na pobraniu do badania  wymazu z wewnętrznej ściany policzka, a następnie wysłanie do Laboratorium Genetycznego Vitagenum. Na podstawnie wyników, rozpoznawane są uwarunkowania genetyczne które będą miały kluczowe znaczenie w procesie starzenia skóry.

2 KROK – PIELĘGNACJA

Genopielęgnacja odbywa się poprzez indywidualnie zaprojektowany program pielegnacyjny oparty na specjalistycznych zabiegach oraz kuracji domowej. Są one dedykowane do konkretnego problemu jaki zostaje zidentyfikowany na podstawie badania DNA. Zabiegi oraz  pielęgnacja to zaawansowane technologicznie produkty o niezwykle bogatej, mocno skoncentrowanej formule oraz unikalne substancje aktywne w wysokich stężeniach.

Cena : 800zł